EN . .

Prohlášení přístupnosti


Webová prezentace Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích je vytvořena s ohledem na přístupnost obsahu pro všechny skupiny návštěvníků. Splňuje důležitá pravidla metodiky Blind Friendly Web (zásady přístupnosti webových stránek pro uživatele s těžkým zrakovým postižením).


Při tvorbě stránek bylo přihlíženo k metodickému pokynu MIČR (Best practice - pravidla pro tvorbu přístupného webu, z 25.8.2004), k hlavním normám WCAG 1.0 (Web Content Accessibility Guidelines 1.0, z 5.5.1999), s důrazem na splnění pravidel s prioritou 1, a k metodickým pokynům projektu "Blind Friendly Web" Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (ze dne 4.2.2004).


Struktura obsahu i rozvržení stránek vyhovuje standardu HTML 4.01, vizuální prezentace je vytvořena pomocí kaskádových stylů (CSS). Uspořádání a zobrazení informací na stránkách je nezávisle na použitém prohlížeči splňujícím standardy HTML a CSS (MSIE, Opera, Mozilla FireFox, Google Chrome, ...).


Velikosti písma jsou uvedeny v relativních jednotkách a je tedy možné využít interní funkce prohlížečů ke zvětšení velikosti písma.Pokud budete mít s přístupností obsahu tohoto webu či s jeho používáním jakýkoliv problém, kontaktujte prosím webmastera na admin@cbvk.cz.Poslední změna stránky: 29.09.2017 v 12.17
 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 17340 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 16055 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3509 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 22331 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 65033 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 1308 her. Zobrazit v katalogu.